Пет мисловни карти за таблети

Използването на мисловни карти не е новост – те са се използвали и преди да се появят софтуерни и онлайн решения за тях. mindmap-hand-drawn-exampleВсеки би могъл да направи структуриране на своите мисли – дори и на лист  хартия. Но с навлизането на технологиите, се появяват  и предложения за електронни мисловни карти – лесно, ефективно, нагледно структуриране по дадена тема.

Ще ви предложа няколко приложения, които може да се инсталират  на таблети и учениците да създават свои мисловни карти лесно и бързо в класната стая.

Всички приложения за Андроид, които може да разгледате, ще намерите ТУК.

Mindomo (mind mapping)

В това приложение може да се поставя и снимка – отличен начин да онагледим по по-интересен начин учебния материал, както и учениците да го направят сами.  Много добре е, че приложението е във вариант за компютър или онлайн 

 

 

Clipboard023

 

SharpMindMap

Напълно безплатно приложение, в което няма ограничение за създаваните обекти и връзки – лесно и опростено меню, с което може да работи всеки начинаещ в правенето на мисловни карти.

Clipboard044

 

 

 

MindBoard Classic (Free)

Още едно прекрасно приложение, което дава възможност за ръкописно писане – препоръчвам да изгледате видеото:

 

 

 

SchematicMind Free mind map

Приложението има и платена версия. Позволява да се правят мисловни карти лесно,  с добър естетичен вид. Всяка подкатегория би могла да бъде с различен цвят – за по-добро онагледяване.

Clipboard08

 

 

Connected Mind Free

Още едно прекрасно приложение с богата колекция от  готови елементи, които улесняват децата сами да създават мисловни карти на таблетите в класната стая.  Може да записва създадените карти и като изображения, които автоматично се записват в гугъл драйв според акаунта на самия таблет .

Clipboard10