50 игри и ледоразбивачи за дистанционно обучение – част 3
След като представих 10 занимателни игри:
50 игри и ледоразбивачи за дистанционно обучение – част 1
и тяхното продължение:
50 игри и ледоразбивачи за дистанционно обучение – част 2
продължавам с последните 10 ресурси, които може да използвате за разнообразяване на синхронното и асинхронно дистанционно учене. Това са сайтове – много от тях използвани не само в дистанционна форма, което ги прави много полезни за нас, учителите.
Peardeck: Подобрете презентациите си с интерактивни анкети, които осигуряват незабавна обратна връзка на учениците. Учениците следват на собствените си устройства, за да увеличат ангажираността. Научете повече тук.
Wordwall: От игрови шоута до пъзели, Wordwall има много шаблони или възможност за персонализиране на вашата собствена игра.
Envision Play:Уроци и викторини, които са много подходящи за дистанционно обучение. Има готово съдържание, изцяло на българскии език!
Seppo: Място, в което учителите имат възможности да създават учебни игри за своите ученици. Мотото на платформата е: „Мобилните телефони са вредни за учениците?
Само ако не им дадете нещо интересно за правене.“
Go Noodle: Направете танцова почивка! Накарайте учениците да се движат с видеоклипове за движение и внимание, създадени от експерти в детското развитие.
Kahoot Quiz: Платформа за интерактивни тестове на живо чрез видеоконференции. Въпросите се показват на споделен екран и учениците отговарят на своите устройства. Щракнете тук, за да научите повече или гледайте това въведение видео.
Gimkit: Друг страхотен инструмент за викторини на живо, вижте тук. Учениците отговарят на собствените си устройства и печелят „пари“ , които реинвестират в настройки и бонуси.
Flipgrid: Flipgrid е чудесен! Създайте теми за вашия клас и накарайте учениците да изпращат видеоотговори. Видеоклиповете се модерират от учители, за да се създаде безопасна среда. Използваме Flipgrid за ученици, за да споделят това, което ги вълнува и да се представят в началото на годината.
Seesaw: Популярен инструмент за учители. Те използват Seesaw, за да изпращат дистанционни задачи на учениците. Учениците „показват какво знаят“, използвайки снимки, видеоклипове, рисунки, текст, PDF файлове и връзки. Всичко е на едно място, управлявано от учителя и може лесно да бъде споделено със семействата. Научете повече тук.
Edpuzzle: Как можете да разберете дали учениците наистина гледат възложени видеоклипове? С Edpuzzle качете и добавете към всяко видео коментари и въпроси за разбиране, за да го персонализирате за вашите ученици.
БОНУС:
Шевица: Това е логически пъзел с прости правила, но с предизвикателни решения.
Източник: https://www.vivifystem.com
Адаптирал на български: Деси Миленкова